0 LIVE

Τριαντα δύο Πανελλήνια ρεκόρ στην 1η ημέρα του Πανελληνίου

Κολύμβηση αμεα

Τριανταδύο πανελλήνια ρεκόρ σημάδεψαν την πρεμιέρα του πανελλήνιου πρωταθλήματος κολύμβησης «Καλλιπάτειρα», που φιλοξενείται στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.
Σε επίπεδο ανδρών/γυναικών, οι Αντώνης Τσαπατάκης και Γιώργος Σφαλτός κατέρριψαν τα πανελλήνια ρεκόρ στα 50μ. ελεύθερο S5 και S6 αντίστοιχα. Ο Σφαλτός σημείωσε νέο εθνικό ρεκόρ και στα 100μ. πρόσθιο, όπως και οι Παναγιώτης Χριστάκης και Γεράσιμος Λιγνός στα 50μ. πεταλούδα και 100μ. πρόσθιο αντίστοιχα. Στις γυναίκες, πανελλήνια ρεκόρ σημείωσαν οι Άννα Φαφάλιου στα 50μ. ελεύθερο, η Μαρία Τσάκωνα και Παναγιώτα Μανιατάκου στα 50μ. πεταλούδα.
Τα πανελλήνια ρεκόρ της πρώτης ημέρας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης «Καλλιπάτειρα»:
50μ. ελεύθερο (Α)
S5: Αντώνης Τσαπατάκης (Μεγαλόνησος) 39.23
S6: Γιώργος Σφαλτός (Αετοί Αθήνας) 31.60
S7 (Y13-14): Εμμανουήλ Μαράκης (Μεγαλόνησος) 50.02
S8 (Υ13-14): Παναγιώτης Παπαδόπουλος (Σπάρτακος) 58.26
S8 (Y10-12): Αθανάσιος Ταλιατζής (Κότινος) 1:51.78
S12 (Y13-14): Γεώργιος Παβλούδης (Πυρσός) 45.22
S13 (Y10-12): Κωνσταντίνος Μουράτης (Αετοί Θεσσαλονίκης) 48.80
S14 (Y13-14): Ραφαήλ Γεωργαδάκης (Ιππόκαμπος) 43.96
S14 (Υ10-12): Δημήτρης Αράπογλου (Φίλιππος) 49.05
50μ. ελεύθερο (Γ)
S7 (Υ13-14): Μαρία Κυριακίδου (Κότινος) 57:05
S9 (Y10-12): Μαρίνα Νικολέτα Λαζαρίδου (Κότινος) 1:09.25
S12: Άννα Φαφάλιου (Όμηρος) 43.21
50μ. πεταλούδα (Γ)
S6: Μαρία Τσάκωνα (Σπάρτακος) 49.86
S7: Παναγιώτα Μανιατάκου (Ίωνας) 1:24.46
50μ. πεταλούδα (Α)
S6: Παναγιώτης Χριστάκης (Φίλιππος) 36.74
S9 (Y13-14): Τηλέμαχος Πανταζίδης (Κότινος) 42.85
100μ. πρόσθιο (Α)
SB13: Γεράσιμος Λιγνός (Φιλόξενος) 1:16.63
SB14 (Y13-14): Ραφαήλ Γεωργαδάκης (Ιππόκαμπος) 2:02.00
SB9 (Y13-14): Τηλέμαχος Πανταζίδης (Κότινος) 1:45.41
SB5: Γιώργος Σφαλτός (Αετοί Αθήνας) 1:40.47
100μ. ύπτιο (Α)
S14 (Y13-14): Ραφαήλ Γεωργαδάκης (Ιππόκαμπος) 1:49.65
S9 (Y13-14): Αθανάσιος Κολέτσης (Φιλόξενος) 1:54.34
100μ. ύπτιο (Γ)
S7 (Y13-14): Μαρία Κυριακίδου (Κότινος) 2:04.51
50μ. ύπτιο (Α)
S14 (Y13-14): Ραφαήλ Γεωργαδάκης (Ιππόκαμπος) 50.33
S14 (Y10-12): Δημήτρης Αράπογλου (Φίλιππος) 56.23
S13 (Y10-12): Κωνσταντίνος Μουράτης (Αετοί Θεσσαλονίκης) 55.01
S9 (Y13-14): Αθανάσιος Κολέτσης (Φιλόξενος) 49.94
S8 (Y10-12): Αθανάσιος Ταλιατζής (Κότινος) 1:44.41
50μ. ύπτιο (Γ)
S9 (Y10-12): Μαρίνα Νικολέτα Λαζαρίδου (Κότινος) 1:22.78
S7 (Y13-14): Μαρία Κυριακίδου (Κότινος) 59.53
S14 (Y13-14): Στέλλα Ντάσιου (Ιππόκαμπος) 1:10.07
S14 (Y10-12): Έλλη Σακκά Μπίλιου (Πρωτοπόροι) 1:15.45


ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small