0 LIVE

Ταεκβοντό: Οι πρωταθλητές Ελλάδος σε άντρες – γυναίκες

ταεκβοντο

Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο στο κλειστό γυμναστήριο Κανήθου στην Χαλκίδα το πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών ταεκβοντό. Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΑΝΔΡΕΣ
-54 κιλά
1. Γιώργος Σιμιτσής (ΑΣΓ Βύρωνα), 2. Ιωάννης Τσιπληκιάρης (ΑΣΓ Βύρωνα), 3. Κωνσταντίνος Σουβατζόλγου (ΑΣ Μυτιλήνης), Χρυσοβαλάντης Χρηστάκης (ΑΓΣ Νικομάχος Βόλου)
-58 κιλά
1. Ελεύθεριος Φακίνος (ΑΣ Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 2. Νίκος Πολίτης (Πολυδάμας Α & ΓΣ Τριανδρίας), 3. Αναστάσιος Ορφανίδης (ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης), Λάμπρος Καζερός (ΑΣ Αίαντας Αγ. Δημητρίου)
-63 κιλά
1. Αλέξιος Τσοκάνος (ΑΣ Έκρηξη Πάτρας), 2. Θεόδωρος Μανουσακίδης (ΑΣ Τιτάνες Αμπελοκήπων), 3. Αλέξανδρος Νύδρας-Υδραίος (ΑΣ Χουαράγκ), Άγγελος Κεραμίτσης (ΑΣ Ολυμπιάδα 2000)
-68 κιλά
1. Στυλιανός Μεχτερίδης-Παπαδόπουλος (ΑΓΣ Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης), 2. Σπυρίδων Βερύκιος (ΑΣ Έκρηξη Πάτρας), 3. Κωνσταντίνος Χαμαλίδης (ΑΣ Φίλιππος Αλεξάνδρειας), Παναγιώτης Ταχτσίδης (ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης)
-74 κιλά
1. Γιώργος Ροδίτης (ΑΣ Αθλοφόρος Θεσσαλονίκης), 2. Σπυρίδων Γραμματικόπουλος (ΑΣ Γαία), 3. Αλέξανδρος Καναρίου (ΑΣ Άτλαντας Περιστερίου), Αλέξιος Μιχαηλίδης (ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης)
-80 κιλά
1. Νικόλαος Τζέλλος (ΑΓΣ Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης), 2. Σπυρίδων Ρούσσος (ΑΣ Γέρακας), 3. Διονύσιος Προκόπης (ΑΣ Κρόνος), Ανδρέας Διονύσιος Κολλινιάτης (ΑΓΣ Καλαμάτας)
-87 κιλά
1. Απόστολος Τεληκωστόγλου (ΑΓΣ Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης), 2. Γιώργος Μπιλάλης (ΑΣ Δάφνης), 3. Δημήτριος Μανωλόπουλος (ΑΣ Θησέας Αιτ/νίας), Αθανάσιος Μπούμπαρος (ΑΣ Τιτάνες Αμπελοκήπων)
+87 κιλά
1. Κωνσταντίνος Γκόλτσιος (ΑΟ Τυρνάβου), 2. Δημήτριος Τσαχτσιρλής (ΑΣ Μακεδονική Ασπίδα Κουφαλίων), 3. Θεόδωρος Χασιώτης (ΑΓΣ Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης), Στέργιος Ροίδης (ΑΓΣ Καλαμάτας)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
-46 κιλά
1. Ιωάννα Κουτσού (ΑΣ Δαναός Ωραιοκάστρου), 2. Μαρία Καρατζογλίδη (ΑΣ Δ. Υψηλάντης), 3. Αναστασία Ζαπαντζή (ΑΣ Αρίων Θεσσαλονίκης), Πολυμνία Λιότσου (ΑΣ Άλμπατρος Θεσσαλονίκης)
-49 κιλά
1. Ναταλία Μόκα (ΑΣ WTF Ιωαννίνων), 2. Φωτεινή Μπίρμπα (ΑΣ Αχαρνών Κ. Παλαιολόγος), 3. Μελαχροινή Πλάλη (ΑΣ Γιαννιτσών Φίλλιπος), Φωτεινή Μπλατζούκα (ΑΣ Θησέας Αιτ/νίας)
-53 κιλά
1. Μυρσίνη Θεοδοσιάδου (ΑΣ Ελπίδες Καισαριανής), 2. Ανδριάνα Ασπρογέρακα (ΑΣ Άτλαντας Περιστερίου), 3. Βαλσάμω Καΐκη (ΑΣ Τόλμη Κιλκίς), Βασιλείου Καρυδοπούλου (ΑΓΣ Ευ Αγωνίζεσθαι)
-57 κιλά
1. Σταυρούλα Κοντού (ΑΣ Περιστερίου), 2. Κωνσταντίνα Τζέλη (ΣΟΑ Τρικάλων), 3. Νικολέτα Αλεφραγκή (ΑΣ Σαντορίνη Λέοντες), Αναστασία-Ίριδα Γαλαζούλα (ΑΣ Γέρακας)
-62 κιλά
1. Πασχαλιά Μήτου (ΑΣ Ήφαιστος), 2. Λαμπρινή Μουρατίδου (ΑΣΓ Μελισσίων), 3. Παναγιώτα Σαμέλη (ΑΓΣ Ηρακλής Άνω Τούμπας), Ζωή Ανδρονικίδου (ΑΣ Άλμπατρος Θεσσαλονίκης)
-67 κιλά
1. Αθανασία Μητσοπούου (ΑΣ Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 2. Ευαγγελία Αναστασιάδου (ΑΓΣ Πρωτέας Σερρών), 3. Μαρία-Άννα Ψώμογλου (ΑΣ Περιστερίου), Κωνσταντίνα-Γεωργία Ζούλα (ΑΜΣ Αστακού Κένταυρος)
-73 κιλά
1. Γραμματική Χριστίδου (ΑΜΓΟ Η Εορδαϊκή Δύναμη), 2. Δέσποινα Σπανού (ΑΣ Μυτιλήνης), 3. Αναστασία Ζάμπουρα (ΠΑΣ Αρχαία Ολυμπία), Ολυμπιάδα Μπολάνου (ΑΣ Αιγάλεω)
+73 κιλά
1. Ελένη Σαλινούδη (ΑΓΣ Πρωτέας Σερρών), 2. Θεοδώρα Ντίντου (ΑΟ Τυρνάβου), 3. Ιωάννα Τρούλου (ΑΓΣ Κορυδαλλού), Νίκη Αθανασοπούλου (ΑΓΣ Καλαμάτας)


ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small