0 LIVE

Ρεκόρ συμμετοχών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Beach Wrestling

Beach wrestling

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Beach Wrestling Ανδρών – Γυναικών, Εφήβων – Νεανίδων και Παίδων – Κορασίδων που διεξήχθη στην Κατερίνη.

Η άρτια οργάνωση, το υψηλό επίπεδο και οι πάρα πολλές συμμετοχές, που αποτέλεσαν και ρεκόρ των Πανελληνίων πρωταθλημάτων, άφησαν απόλυτα ικανοποιημένους, τόσο τους αθλητές – προπονητές, όσο και τους διοργανωτές.

Οι αγώνες είχαν ιδιαίτερη βαρύτητα, καθώς αποτελούσαν κριτήριο για την στελέχωση των Εθνικών Ομάδων, που θα συμμετάσχουν στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Κροατίας, που ξεκινάει την ερχόμενη βδομάδα.

Στους άνδρες πρωταθλητής σύλλογος αναδείχθηκε η Ευκαρπία με 26β. Τη δεύτερη θέση κατέλαβε ο Αγιος Γεώργιος Σερρών με 24β. και την τρίτη ο Ευρωπος με 20β..

Στις Γυναίκες οι Ευπιρίδαι κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο, καθώς συγκέντρωσαν 13β.. Το ασημένιο μετάλλιο πήρε ο Δίας Αχαρνών με 5β. και το χάλκινο ο ΠΑΟ Βόλου με 4β..

Στους Εφηβους πρωταθλητής σύλλογος αναδείχτηκε η Ευκαρπία με 50,5 β. Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Αγ. Νέστωρας με 16β. και το χάλκινο το Δημοκρίτειο Κομοτηνής με 16β.

Στις Νεάνιδες η Ευκαρπία πήρε την πρώτη θέση, οι Ευπυρίδαι τη δεύτερη και ο Ηφαιστος Βαθύλακου την τρίτη.

Στους Παίδες στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Μέγας Αλέξανδρος Ασπροπύργου με 48β.. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Ευκαρπία με 18β. και το χάλκινο οι Ολύμπιοι Κατερίνης με 14β.

Τέλος στις κορασίδες, οι Ευπυρίδαι με 21β. στέφθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας. Σε απόσταση αναπνοής η Ευκαρπία  με 20β. πήρε τη δεύτερη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Ολύμπιοι Κατερίνης.

Διαβάστε αναλυτικά τους νικητές αι τις νικήτριες κάθε κατηγορίας

ΑΝΔΡΩΝ

70κ.

  1. ΤΑΣΚΟΥΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ                             ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
  2. ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                                ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ
  3. ΒΑΒΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                                    ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  4. ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ                                         ΕΥΡΩΠΟΣ

80κ.

  1. ΚΟΥΛΟΥΧΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                              ΑΡΗΣ
  2. ΜΑΤΣΟΥΚΑΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ                           ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                       ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ
  4. ΜΑΡΑΓΚΟΖΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                    ΟΛΥΜΠΙΟΙ

90κ.

  1. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ                            ΕΥΡΩΠΟΣ
  2. ΜΑΤΣΟΥΚΑΤΙΔΗΣ ΓΚΕΛΑΚΗΣ                     ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  3. ΚΡΙΑΡΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ                             ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
  4. ΚΑΖΝΕΣΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ                        ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ

90+

  1. ΝΥΦΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                        ΑΓ.ΝΕΣΤΩΡΑΣ ΓΟΥΜΕΝΙΣΑΣ
  2. ΤΣΙΚΟΒΑΝΙ ΜΙΧΑΗΛ                                  ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
  3. ΘΕΟΔΩΡΟΥΔΗΣ ΑΡΗΣ                                ΟΡΦΕΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
  4. ΙΜΠΙΖ ΝΙΑΖΙ                                            ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

60κ.

  1. ΑΧΜΕΤ ΑΪΝΤΑ                              ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
  2. ΕΥΚΑΡΠΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ                ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ
  3. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ             ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  4. ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ          ΕΥΚΑΡΠΙΑ

70κ.

  1. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΟΡΩ            ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
  2. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ       ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
  3. ΤΣΑΚΝΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ                  ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚ

70+

  1. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ                  ΠΑΟ ΒΟΛΟΥ
  2. ΠΙΤΣΙΑΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ                   ΟΓΧΗΣΤΟΣ
  3. ΖΑΧΕΙΛΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ                        ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ

ΕΦΗΒΩΝ

60κ.

  1. ΒΙΝΝΙΚ ΙΒΑΝ                                 ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ
  2. ΚΑΡΑΚΟΖΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ                 ΜΙΛΤΙΑΔΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ
  3. ΓΚΡΙΓΚΟΡΙΑΝ ΝΑΡΕΚ                      ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ
  4. ΖΩΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                       ΑΓ. ΝΕΣΤΩΡΑΣ

70κ.

  1. ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                 ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ
  2. ΜΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ                      ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  3. ΗΛΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                         ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  4. ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ                         ΕΥΡΩΠΟΣ

80κ.

  1. ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ                   Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
  2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ       ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ
  3. ΤΣΑΝΤΙΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ        ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  4. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ                 ΕΥΡΩΠΟΣ

80+

  1. ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                  ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  2. ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                      ΠΑΟ ΒΟΛΟΥ
  3. ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                        ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  4. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                   ΕΥΚΑΡΠΙΑ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

50κ.

  1. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΙΑ                      ΕΥΚΑΡΠΙΑ

60κ.

  1. ΑΧΜΕΤ ΑΪΝΤΑ                          ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
  2. ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ       ΕΥΚΑΡΠΙΑ

60+

  1. ΑΜΠΑΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ       ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  2. ΤΣΑΚΝΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ                 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚ

ΠΑΙΔΩΝ

60κ.

  1. ΙΩΑΚΕΙΜΙΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                       Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
  2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
  3. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ                         Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
  4. ΠΙΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                 Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

70κ.

  1. ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                             Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
  2. ΓΚΙΡΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                ΟΛΥΜΠΙΟΙ
  3. ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΡΑΦΑΗΛ             ΠΑΟΚ
  4. ΔΑΣΚΟΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                     ΟΛΥΜΠΙΟΙ

70+

  1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ               Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
  2. ΤΣΑΝΤΙΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                    ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  3. ΠΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                     Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
  4. ΤΣΟΜΠΑΝΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                  ΕΥΚΑΡΠΙΑ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

50κ.

  1. ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΑΘΗΝΑ                                    ΔΗΜΟΚΙΤΕΙΟ
  2. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΙΑ                                      ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  3. ΨΩΜΙΑΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΙΝΗ                             ΟΛΥΜΠΙΟΙ
  4. ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ                                      ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΩΝ

50+

  1. ΑΜΠΑΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ                       ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  2. ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ                               ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
  3. ΛΑΖΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ                                     ΕΥΚΑΡΠΙΑ
  4. ΜΠΟΥΡΛΗ ΚΩΝ/ΝΑ                                     ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ

ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small