0 LIVE

Ολύμπιοι Κατερίνης, Ευκαρπία και Ευπυρίδαι πρωταθλητές Παίδων- Κορασίδων

DSC_1527

Με πολύ μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Παίδων – Κορασίδων που πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό Κέντρο Πάλης στα Ανω Λιόσια. Περισσότεροι από 310 αθλητές και αθλήτριες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και κέρδισαν το χειροκρότημα του κόσμου που βρέθηκε στα Ανω Λιόσια.

Στην ελληνορωμαϊκή οι Ολύμπιοι Κατερίνης στέφθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας, καθώς συγκέντρωσαν 34β.. Στη δεύτερη θέση ανέβηκαν οι Λεωντιδες Ανω Λιοσίων με 27β. και στην τρίτη ο Θησευς Περιστερίου με 24β.

Στην Ελευθέρα η Ευκαρπία με 58β. ανέβηκε στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου και ανακηρύχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας. Η Αναγέννηση Ασπροπύργου με 38β. κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο και ο Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου με 22β. το χάλκινο.

Στις Κορασίδες ο ΑΟ Ευπυρίδαι Ανω Λιοσίων συγκέντρωσε 23 β. και στέφθηκε πρωταθλητής Ελλάδας. Με μόλις ένα βαθμό λιγότερο Ο Π.Ο.Π. Χαλκίδας κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, ενώ στην τρίτη θέση βρέθηκαν οι Τιτάνες Πύργου.

Αναλυτικά οι νικητές σε κάθε κατηγορία

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ

Κατ. 41-45κ.

1 Βασίλης Καρακατσάνης (ΑΕ Σελλων)

2 Δημήτρης Λιακούλης (Ογχηστος)

3 Παναγιώτης Ασλανίδης (Λεωντιδες)

 

Κατ. 48κ.

 

1 Αναστάσιος Ιακωβίδης (Ολύμπιοι)

2 Νίκος Δεμερτσίδης (ΠΑΟΚ)

3 Νίκος Ευθυμιάδης (Αθλεση Ιλίου)

 

Κατ. 51κ.

1 Βαγγέλης Μπούκης (Ηρακλής Περιστερίου)

2 Θανάσης Ζησίμου (ΠΟΠ)

3 Σταύρος Μικρόπουλος (Λεωντιδες)

3 Σάββας Αντωνιάδης (Ολ. Φλόγα Ξάνθης)

 

Κατ. 55κ.

1 Αντώνης Παροτσίδης (Ηρακλής Ασπροπύργου)

2 Νίκος Καλαϊδόπουλος (Λεωντιδες)

3 Βλαδίμηρος Γεωργιάδης (Ολ. Φλόγα Ξάνθης)

3 Φώτης Τραμπάκουλος (Θησεύς Περιστερίου)

 

Κατ. 60κ.

1 Κωνσταντίνος Δαμιανάκης (ΠΑΟ)

2 Βαγγέλης Γεωργούλης (Ολύμπιοι)

3 Νίκος Ιωσηφίδης (Ολ. Φλόγα Ξάνθης)

3 Γιάννης Πέτκος (Αρχέλαος)

 

Κατ. 65κ.

1 Γιώργος Νικολόπουλος (Τιταν Πύργου)

2 Μάριος Δήμου (ΑΠΣ Τρικάλων)

3 Δημήτρης Παροτσίδης (Ολ. Φλόγα Ξάνθης)

3 Νίκος Δασκουλίδης (Ολύμπιοι)

 

Κατ. 71κ.

 

1 Κωνσταντίνος Παπαβασιλείου (ΑΠΣ Τρικάλων)

2 Γιώργος Γκίρνης (Ολύμπιοι)

3 Λεωνίδας Τζαμπισβίλι (ΑΑΠ Δράμας)

3 Γιάννης Χρυσάκης (Εθνικός)

 

Κατ. 80κ.

 

1 Δημήτρης Τσομπανούδης (Ευκαρπία)

2 Θεοφάνης Καραδήμος (Θησευς Περιστερίου)

3 Κωνσταντίνος Ιωαννίδης (Εορδαία)

3 Αβραάμ Σωτηριάδης (ΠΑΟΚ)

 

Κατ. 92κ.

1 Αρχοντής Ξουρας (ΠΑΟΚ)

2 Απόστολος Αραπάκης (Λεώντιδες)

3 Γιώργος Κουζηλός (Θησευς Περιστερίου)

3 Αλέξανδρος Αρότσιος (Ογχηστος)

 

Κατ. 110κ.

1 Νίκος Ντούνιας (ΠΟΠ)

2 Απόστολος Τσιόβολος (ΑΣ Τρικάλων)

3 Γιώργος Οικονομόπουλος (ΠΠΣ Ραφήνας)

3 Νικόλαος Ντόκο (Τιτάν Πύργου)

ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ

1 ΓΑΣ Ολύμπιοι 34 β.

2 Λεωντίδες Ανω Λιοσίων 27 β.

3 Θησευς Περιστερίου 24β.

 

ΕΛΕΥΘΕΡΑ

Κατ. 45κ.

 

1 Νεκτάριος Κουζούπης (Ατλας Καλλιθέας)

2 Νίκος Κουζούπης (Ατλας Καλλιθέας

3 Χαράλαμπος Κωνσταντινίδης (ΔΙΑΣ Αχαρνών)

 

Κατ. 48κ.

1 Εντουάρτ Γιερογιάν (Ατλας Καλλιθέας)

2 Πέτρος Στεφανίδης (Ημαθίων)

3 Ανδρέας Παροτσίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

 

Κατ. 51κ.

1 Γιάννης Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού Καβάλας)

2 Κωνσταντίνος Ευσταθιάδης (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)

 

Κατ. 55κ.

1 Νίκος Πουμπουρίδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου)

2 Αλέξανδρος Κουδουκίδης (Ευκαρπία)

3 Αντώνης Μπραστιανός (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού Καβάλας)

 

Κατ. 60κ.

 

1 Γιώργος Κουγιουμτσίδης (Ευκαρπία)

2 Σωκράτης Καζαντζίδης (Δώδεκα Απόστολοι Σοχου)

3 Παναγιώτης Δημητριάδης (Ευρωπός)

3 Ορέστης Παπαθανασόπουλος (Πολυνίκης Πάτρας)

 

Κατ. 65κ.

1 Χριστόφορος Λοϊζίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

2 Αργύρης Γρηγοριάν (Δημοκρίτειο Κομοτηνής)

3 Λουκάς Καραπαναγιωτίδης (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)

3 Δημήτρης Γεωργιάδης (Ευκαρπία)

 

Κατ. 71κ.

1 Γιάννης Μουστόπουλος (Αναγέννηση Ασπροπύργου)

2 Γρηγόρης Καρυπίδης (Ευκαρπία)

3 Θανάσης Αποστόλου (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)

3 Δημήτρης Αθανασιάδης (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)

 

Κατ. 80κ.

1 Χαράλαμπος Αυτοφορίδης (Δημοκρίτειο Κομοτηνής)

2 Αγγελος Κουκλάρης (Ευκαρπία)

3 Κωνσταντίνος Αλεξανδρίδης (Ατλας Καλλιθέας)

3 Δημήτρης Σαμανίδης (ΓΑΣ Κιλκίς)

Κατ. 92κ.

1 Γκίβι Μπλιάτζε (Ευκαρπία)

2 Στέλιος Καλαϊτσίδης (Ευκαρπία)

3 Βαγγέλης Βαζούρας (Αναγέννηση Ασπροπύργου)

3 Αλέξιος Παπαδόπουλος (ΔΙΑΣ Αχαρνών)

 

Κατ. 110κ.

1 Δημήτρης Τουλκερίδης (Ευρωπος)

2 Κωνσταντίνος Πενγίδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου)

3 Γιώργος Πορτοκαλίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού Καβάλας)

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

1 Ευκαρπία 58β.

2 Αναγέννηση Ασπροπύργου 38β.

3 Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου 22β.

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

Κατ. 36 – 40κ.

1 Αλεξία Αναστασοπούλου (Τιτάν Πύργου)

 

Κατ. 46κ.

1 Γεωργία Καζαντζίδου (Ολύμπιοι)

2Ελπίδα Σοφρόνη (ΓΣ Κορωπίου)

 

Κατ. 49κ.

1 Δήμητρα Μουχα (Ογχηστος)

2 Κωνσταντίνα Γρηγορούδη (Π. Ποικιλίδης)

3 Κωνσταντίνα Κωστοπούλου (Ολύμπιοι)

 

Κατ. 53κ.

1 Ελένη Βάχλα (ΠΟΠ)

2 Μαγδαληνή Ψωμιάδου (Ολύμπιοι)

3 Κατερίνα Βεκρή (Εθνικός)

 

Κατ. 57κ.

1 Ζωή Χατσατούροβα (Ευπιρίδαι)

2 Παναγιώτα  Κωνσταντοπούλου (Τιτάν Πύργου)

3 Ελπίδα Χατσατούροβα (Ευπιρίδαι)

3 Γεωργία Γκουγκούδη (Ημαθίων)

 

Κατ. 61κ.

1 Ευαγγελία Παϊτάρη (ΠΟΠ)

2 Μαρία Νταμοτσίδου (Δημοκρίτειο Κομοτηνής)

3 Ευαγγελία Καζάλα (ΑΣ Τρικάλων)

 

Κατ. 65κ.

1 Ροδοθέα Παπαδοπούλου (Ευρωπός)

 

Κατ. 69κ.

1 Κωνσταντίνα Μαρτίδου (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού Καβάλας)

2 Ανδρομάχη Τοκμακίδου (Ηφαιστος Βαθυλακου)

3 Κατερίνα Αλεξοπούλου (Ηρακλής Περιστερίου)

 

Κατ. 73κ.

1 Ελένη Παπαδοπούλου (ΓΟ Ευόσμου Μακεδόνες)

2 Μαρία Μακρίδη (Ευπυρίδαι)

3 Μαρία Ψωμιάδου (Ολύμπιοι)

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΣΥΛΛΟΓΩΝ

1 Ευπυρίδαι 23β.

2 Π.Ο.Π. 22β.

3 Τιτάν πύργου 12β.

 


ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small