0 LIVE

Τοξοβολία: Καλές επιδόσεις από τη νέα γενιά!

toxovolia_ο_dt_03_2015_01_20_paidia_anaptixiako_f4

Νέα πρόσωπα, καλές επιδόσεις και πολλά – πολλά χαμόγελα από το νέο αίμα της τοξοβολίας, στους Αναπτυξιακούς αγώνες Κλειστού Χώρου (ΚΧ) 18 και 15 μ., που φιλοξενήθηκαν στο κλειστό του Ελληνικού, στην αίθουσα της ξιφασκίας.

Ο Γιάννης Γιόβας, η Ελένη-Αναΐς Ταλούμη, ο Γεώργιος Καψιώτης, η Λήδα Νάνου, ο Ζήνων-Άγγελος Ρεμαντάς, η Ιωάννα-Φωτεινή Μπίσια, ο Νίκος Λάζαρος και ο Ευγένιος Μαρκούλης , είναι τα 8 παιδιά που ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στις κατηγορίες τους.

 

Οι πρώτες 6άδες ανά αγώνισμα και κατηγορία:

 

  • Ολυμπιακό Τόξο (Recurve) – 18 μ.

 

Παίδες

1) Γιόβας Ιωάννης (ΑΤΟ Φιλοκτήτης) 471 (12-10άρια),

2) Ρούμπος Κωνσταντίνος (Στόχος) 429,

3) Βουράκης Άγγελος (Φαέθων) 337,

4) Φατούρος-Σίψης Φίλιππος (ΑΟΤ Αχαιοί) 331, 5) Γκομέσης Αντώνιος (ΑΤΟ Φιλοκτήτης)325, 6) Καραγιάννης Κωνσταντίνος (ΑΣΠ) 244,

 

Κορασίδες:

1) Ταλούμη Ελένη-Αναΐς (Τετραπτερυλλίς) 437,

2) Καλαϊτζάκη Ελένη (Αθλοκίνηση) 405,

3) Καλαϊτζάκη Μαρία (Αθλοκίνηση) 394,

4) Ευσταθίου Ευμορφία (ΣΟΑΑΣΟΕΕ) 354, 5) Μπρουτζάκη Ζωή (Τετραπτερυλλίς) 319, 6) Μπαϊρακτάρη Σοφία-Λουΐζα (Ερμής),

 

Παμπαίδες

1) Καψιώτης Γεώργιος (ΣΟΑΑΣΟΕΕ) 505,

2) Πεταλάς Νικόλαος (Ερμής) 501 (11-10άρια),

3) Μιλτσακάκης-Βασιλείου Ευθύμιος (Στόχος) 481,

4) Πολυζωΐδης Πάρης-Ιωάννης (Αστέρας Μελισσίων) 443, 5) Δημητρακόπουλος Ιωάννης (ΓΑΣ Χολαργού) 404, 6) Βλαχάκης Αθανάσιος-Ιάσονας (Ακαδημία Τοξοβολίας) 362,

 

Πανκορασίδες

1) Νάνου Λήδα (Στόχος) 521 (12-10άρια) (12-10άρια),

2) Ζαφείρη Ευαγγελία (ΑΤΟ Φιλοκτήτης) 511 (11-10άρια),

3) Αναστοπούλου Ευτυχία (Αστέρας Μελισσίων) 488,

4) Χαλκιοπούλου-Δασκαλάκη Σοφία-Θεοδώρα (Ακαδημία Τοξοβολίας) 468, 5) Παπασταμοπούλου Βασιλική (Αστέρας Μελισσίων) 466, 6) Αθανασιάδη Αννέζα (Ακαδημία Τοξοβολίας) 443,

 

  • Ολυμπιακό Τόξο (Recurve) – 15 μ.

 

Παμπαίδες Β

1) Ρεμαντάς Ζήνων-Άγγελος (Τετραπτερυλλίς) 518 (13-10άρια),

2) Δούρος Δημήτριος-Ραφαήλ (ΣΟΑΑΣΟΕΕ) 486,

3) Ροζόπουλος Εμμανουήλ (ΑΟΤ Αχαιοί) 482,

4) Κυπραίος Αντώνιος (Ερμής) 373, 5) Κοντομηνάς Αντώνιος (ΑΟΤ Αχαιοί) 364,

 

Πανκορασίδες Β

1) Μπίσια Ιωάννα-Φωτεινή (ΣΟΑΑΣΟΕΕ) 523 (13-10άρια),

2) Χωρική Νικολίνα (ΑΟ Μέρμπακα) 397,

3) Βεντούρη Παναγιώτα (ΑΣ Σαρακατσαναίων Θήβας),

 

  • Σύνθετο Τόξο (Compound) – 18 μ.

 

Παίδων

1) Λάζαρος Νικόλαος (Ακαδημία Τοξοβολίας) 518,

2) Δρακιώτης Δημήτριος-Κωνσταντίνος (Ακαδημία Τοξοβολίας) 512,

 

Παμπαίδων

1) Μαρκούλης Ευγένιος (ΣΟΕΛ) 523,

2) Κροαζιέ Μάρκος (Ακαδημία Τοξοβολίας) 521,

3) Ελευθερίου Ηρακλής (Ακαδημία Τοξοβολίας) 506,

4) Σκούρογλου Κωνσταντίνος (ΠΑΟ).

 


ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small