0 LIVE

Πινγκ πονγκ: Ανακατατάξεις στον πίνακα αξιολόγησης!

Ζαβιτσάνου

Το πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων, αλλά και τα μπόνους από τις φετινές επιτυχίες στα ατομικά όλων των ηλικιακών κατηγοριών είχε σαν αποτέλεσμα να δούμε πολλές αλλαγές στον πίνακα αξιολόγησης. Παράλληλα έμειναν εκτός οι Ουές και Μπουλουσά. Οι δύο Γάλλοι που αγωνίστηκαν σε Πέρα και Ολυμπιακό δεν θα παίξουν τη νέα χρονιά στην Ελλάδα.

Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες του Ιουνίου (με τις θέσεις των αθλητών/τριών τον Μάιο, αλλά και τους νέους συλλόγους τους ) έχουν ως εξής:

ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Κώστας Παπαγεωργίου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. (3.) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

3. (4.) Γιάννης Βλοτινός (Α.Ο. Ταταύλα)

4. (7.) Κώστας Λαγογιάννης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

5. (6). Τάσος Ρηνιώτης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. (4.) Γεωργία Ζαβιτσάνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. (2.) Ντετελίνα Πέτροβα (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. (3.) Μαρία Χριστοφοράκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. (6.) Λάουρα Νικουλάε (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:

1. (2.) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

2. (3.) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Η Πρόοδος)

3. (4) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. (5.) Γιάννης Παπαδάκης (Α.Ο. Πεύκης)

5. (6.) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Η Πρόοδος)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. («) Ρόζα Χοβσεπιάν (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)

3. (5.) Δήμητρα-Θωμαΐς Τσεκούρα (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

4. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Φοίνικας Πειραιά)

5. (3.) Φιλία Εμίρη (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

ΝΕΟΙ:

1. («) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Η Πρόοδος)

2. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Η Πρόοδος)

4. («) Στράτος Δαμιανής (Γ.Σ. Άρης Βούλας)

5. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:

1. («) Φιλία Εμίρη (Α.Ε.Αθηνά Μαγκουφάνας)

2. («) Χριστιάνα Κανάρη (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)

3. («) Γεωργία Χατζηλυγερούδη (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)

4. («) Θάλεια Κορδούτη (Α.Ο. Ταταύλα)

5. (6.) Ελένη Σοφρά (Τελαμών Σαλαμίνας)

ΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Βασίλης Αντωνιάδης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

3. («) Νίκος Βλαχάκης (Ένωση Ποντίων Μελισσίων)

4. («) Γιάννης Ράμμος (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

5. («) Αλέξανδρος Κουλουριώτης (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Έλλη Φίσερ (Α.Ο. Άρης 2006)

2. («) Ελισάβετ Τέρπου (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

3. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Α.Ο. Άρης 2006)

4. («) Αγγελίνα-Χριστίνα Δεβελέκου (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

5. («) Αφροδίτη Αθανασοπούλου (Α.Ο. Καρέα)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Παναγιώτης Αδριανός (Π.Α.Λ. Φοίνικες Γλυφάδας Πάτρας)

2. («) Ιάκωβος Αϊβατίδης (Ρουφ 80)

3. (6.) Βαχάν Σεβνταγιάν (Α.Ο. Βύρων)

4. («) Ιωάννης-Αρσένιος Παπαδόπουλος (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

5. («) Ηλίας Σταματόπουλος (Α.Σ. Φάρος Αλεξανδρούπολης)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. (2.) Δανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Α.Ο. Ελληνικού)

2. (1.) Δέσποινα Μυτακίδου (Α.Ο Βύρων)

3. («) Μαίρη Κουκουτού (Α.Ο. Νέου Φαλήρου)

4. («) Μαλαματένια-Ειρήνη Παπαδημητρίου (Α.Ο. Νέου Φαλήρου)

5. (8.) Παναγιώτα Κοτζαμιχάλη (Α.Ο. Ελληνικού)

 


ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small