0 LIVE

Πινγκ πονγκ: Αγγελάκης και Ανδριανού οι πρωταθλητές!!!

Αγγελάκης

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων – Νεανίδων που ολοκληρώθηκε σήμερα στο ΣΕΦ είχε μεγάλους πρωταγωνιστές τους Κωνσταντίνο Αγγελάκη και την Παναγιώτα Ανδριανού που στέφθηκαν πρωταθλητές Ελλάδος!

Φυσιογνωμία του αγώνα ο αμυντικός της Προόδου, ο οποίος έδωσε για μία ακόμη φορά το δικό του σόου, έδειξε ότι ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος των μικρών ηλικιακών κατηγοριών και κατέκτησε την κούπα! Ο Αγγελάκης,λοιπόν, έγραψε ιστορία, καθώς κατέκτησε 6 συνεχόμενα Πανελλήνια πρωταθλήματα σε Παίδες και Νεους και πολύ δύσκολα στο μέλλον θα επαναλάβει κανείς αυτόν τον άθλο!!!

Η αθλήτρια του Τελαμώνα Σαλαμίνας έφτασε πρώτη φορά σε πανελλήνιο τίτλο στο αγώνισμα του απλού χωρίς να είναι στα φαβορί. Λίγη ώρα πριν είχε κατακτήσει την 1ηθέση και στο διπλό νεανίδων με τη συμπαίκτριά της στον Τελαμώνα Σαλαμίνας Ελένη Σοφρά και με τις επιτυχίες της συγκίνησε τη μητέρα της και προπονήτριά της Μαρία Καλογιάννη, η οποία ήταν από τις πρωταγωνίστριες της κατηγορίας την τριετία 1985-1987 και είχε πάρει χρυσά μετάλλια στο  διπλό νεανίδων και το διπλό μικτό.

Τα αποτελέσματα των τελικών:

Απλό νέων: Κωνσταντίνος Αγγελάκης-Γιάννης Σγουρόπουλος 4-2 (11-6, 11-6, 11-5, 9-11, 2-11, 13-11)

Απλό νεανίδων: Παναγιώτα Ανδριανού-Ιφιγένεια Ισαμπάλογλου 4-3 (9-11, 11-4, 8-11, 11-9, 11-7, 11-13, 11-8)

Διπλό νέων: Κωνσταντίνος Αγγελάκης/Νίκος Αντωνιάδης-Γιάννης Σγουρόπουλος/Στράτος Δαμιανής 3-2 (10-12, 7-11, 11-9, 11-9, 11-8)

Διπλό νεανίδων: Ελένη Σοφρά/Παναγιώτα Ανδριανού-Έλλη Φίσερ/Ιφιγένεια Ισαμπάλογλου 3-1 (5-11, 11-9, 11-3 11-8)

Οι νικητές και οι νικήτριες σε κάθε αγώνισμα:

ΑΠΛΟ ΝΕΩΝ:

1. Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Πρόοδος)

2. Γιάννης Σγουρόπουλος (Γ.Σ. Άρης Βούλας)

3. Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

-. Στράτος Δαμιανής (Γ.Σ. Άρης Βούλας)

ΑΠΛΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ:

1. Παναγιώτα Ανδριανού (Α.Ο.Σ. Τελαμών)

2. Ιφιγένεια Ισαμπάλογλου (Α.Ο. Άρης 2006)

3. Έλλη Φίσερ (Α.Ο. Άρης 2006)

-. Ελένη Σοφρά (Α.Ο.Σ. Τελαμών)

ΔΙΠΛΟ ΝΕΩΝ:

1. Κωνσταντίνος Αγγελάκης/Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Πρόοδος)

2. Γιάννης Σγουρόπουλος/Στράτος Δαμιανής (Γ.Σ. Άρης Βούλας)

3. Ξάνθος Παναγόπουλος/Νίκος Βλαχάκης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π./Α.Ο. Καρέα)

-. Πάρις Ζώνιος/Πέτρος Σιαπκαράς (Α.Ο. Ταταύλα/Ε.Α. Βόχας)

ΔΙΠΛΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ:

1. Ελένη Σοφρά/Παναγιώτα Ανδριανού (Α.Ο.Σ. Τελαμών)

2. Έλλη Φίσερ/Ιφιγένεια Ισαμπάλογλου (Α.Ο. Άρης 2006)

3. Κριστίν Σεβνταγιάν/Αλεξάνδρα Τουντακώβα (Α.Ο. Καρέα/Π.Κ.Δ. Ταύρου)

-. Νίκη Μπρισκόλα/Θάλεια Κορδούτη (Φοίνικας Αγίας Σοφίας Πειραιά)


ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small