0 LIVE

Πάλη: Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα ζωντανά στο Sportsland!!!

Πάλη

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών και γυναικών (ελευθέρα και ελληνορωμαϊκή) που θα διεξαχθεί το Σάββατο 14 Μαρτίου στο Δημοτικό Γυμναστήριο Σερρών Κοιλάδα Αγίων Αναργύρων, μονοπωλεί το ενδιαφέρον!

Το Sportsland θα μεταδώσει ζωντανά τους αγώνες και όλοι οι φίλοι της πάλης θα μπορέσουν να δουν την εξέλιξη των αγώνων!!!

Στη διοργάνωση, η οποία τελεί υπό την αιγίδα του Δήμου Σερρών και του Επιμελητηρίου Σερρών, θα συμμετέχουν 128 αθλητές της ελληνορωμαϊκής και της ελευθέρας και 28 αθλήτριες, από συνολικά 53 συλλόγους απ` όλη την Ελλάδα.

Κατά τη διάρκεια της τελικής φάσης θα τιμηθούν για την προσφορά τους στο άθλημα οι Μαργαρίτης Χατζημαργαρίτης, πρόεδρος του ΟΠΑΚΠΑ του Δήμου Σερρών, Χρήστος Μεγκλάς, πρόεδρος Επιμελητηρίου Σερρών, Λεωνίδας Λεωνάκης, προπονητής πάλης & δημοτικός σύμβουλος Δήμου Σιντίκης αλλά και οι σύλλογοι ΠΟ Διογένης Σερρών, ΠΣ Καλά Δένδρα Σερρών, ΠΣ Σερρών Ο Άγιος Γεώργιος, ΠΣ Κιουρτσίδης Γεώργιος του Δήμου Καπετάν Μητρούση, ΑΣ Σερρών Ο Πόντος, Μουσικογυμναστικός Σύλλογος Νιγρίτας Ο Βισάλτης, ΠΟ Ορφέας Σερρών και ΠΟ Δήμου Κερκίνης. Ακόμη θα τιμηθούν οι διεθνείς διαιτητές, Σάββας Κοκκινίδης (για τον προβιβασμό του στην κατηγορία Α), Παυλίνα Γεωργίου (για τον προβιβασμό της στην κατηγορία Β) και Αγγελική Διακάτου και Σάββας Κούζηλος (για τον προβιβασμό τους στην κατηγορία Γ).

Το πρόγραμμα:
Παρασκευή 13 Μαρτίου (Καλά Δένδρα Σερρών)
18:00 Ζύγιση

Σάββατο 14 Μαρτίου (Δημ. Γυμν. Σερρών Κοιλάδα Αγίων Αναργύρων)
10.00 Προκριματικοί
16:30 Τελετή Έναρξης – Βραβεύσεις
17.00 Τελικοί

Οι αθλητές και οι αθλήτριες που θα δώσουν το «παρών» στο Δημοτικό Γυμναστήριο Σερρών Κοιλάδα Αγίων Αναργύρων είναι οι εξής:
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
48 κιλά
Ελένη Παπαδοπούλου (Ευπυρίδαι), Μαρία Ζαχαριάδου (Άθλεση Ιλίου), Αθηνά Μαρτίδου(Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
53 κιλά
Μαρία Πρεβολαράκη (Εθνικός ΓΣ), Ελένη Παπαμιχαήλ (Άρης Θεσσαλονίκης), Ευαγγελία Κιουτσουκηλιά (ΓΟ Ευόσμου)
55 κιλά
Ελένη Βικτωρίδη (Ευπυρίδαι), Αντιγόνη Παναγή (ΓΟ Ευόσμου), Αικατερίνη Παπαθεοδώρου (Παλαίστρα)
58 κιλά
Ιωάννα Βερλέτη (Εθνικός ΓΣ), Αικατερίνη Μοίρου (ΠΟΠ), Βιργινία Τσακνάκη (Ήφαιστος Βαθυλάκου), Κωνσταντίνα Παπαζήση (Διογένης Σερρών)
60 κιλά
Μαρία Χριστίνα Φιοντορτσένκο (Ευπυρίδαι), Σταματία Σταματίου (ΠΣ Ραφήνας), Αικατερίνη Σαρηγιαννίδου (Αγ. Νέστωρας), Αΐντα Αχμέντ (Ευπυρίδαι)
63 κιλά
Πηνελόπη Ηλιάδη (Ευπυρίδαι), Ευφροσύνη Μαλάμου (Ευπυρίδαι), Αγόρω Παπαβασιλείου (Ευπυρίδαι)
69 κιλά
Μαρία Λουίζα Βρυώνη (Άτλας Καλλιθέας), Δήμητρα Χριστοδουλάκη (Ευπυρίδαι), Ειρήνη Γαβρανίδου (Νέστωρας Γουμένισας), Αθηνά Γιαννουσά (Φιλαθλητικός)
75 κιλά
Βασιλική Γκίκα (Άτλας Καλλιθέας), Λαμπρινή Σκυφτού (Άτλας Καλλιθέας), Αικατερίνη-Ειρήνη Πιτσιάβα (Όγχηστος), Λυγερή Βούλγαρη (ΠΑΟ Βόλου)

ΕΛΕΥΘΕΡΑ
57 κιλά
Φώτης Παπαδάκης (Άτλας Καλλιθέας), Φίλιππος Κοσμίδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου), Δημήτριος Ηλιάδης (Παντζιτζιφιακός), Χρυσοβαλάντης Σοφιανίδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου), Θεοχάρης Καλανίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών), Δημήτριος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού), Ηλίας Μπαλτζίδης (Βικτώρια), Νικόλαος Κιουτσουκιλιάς (Μακεδόνες Ευόσμου)
61 κιλά
Γεώργιος Μαρτίδης (Δ. Φιλίππων Μ. Αλέξανδρος), Γεώργιος Κυβελώφ (Άτλας Καλλιθέας), Ασλάν Ναμετίδης (Τιτάνες Μενιδίου), Λευτέρης Γιαλιτάκης (ΑΠΟ Ρεθύμνου), Νικόλαος Αρουζμανίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών), Θεοδόσιος Βαλκανιώτης (ΠΑΟ Βόλου), Αλέξανδρος Ρασπαρομαριόβ (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού), Αλέξανδρος Πιλαβίδης (Ηρακλής Θεσσαλονίκης)
65 κιλά
Αλέξανδρος Μαρτίδης (Δ. Φιλίππων Μ. Αλέξανδρος), Κωνσταντίνος Σαβουλίδης (Σπάρτακος Αχαρνών), Βασίλειος Τριανταφυλλίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου), Αρσάκ Μεγκραπιάν (Άρης Θεσσαλονίκης), Κύριλλος Μπινενμπάουμ (Πολυνίκης Ταύρου), Εμμανουήλ Σαββίδης (Νέμεσις), Μάρκος Θεοδωρίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών), Κυριάκος Σωτηριάδης (ΓΟ Ευόσμου)
70 κιλά
Ανδρέας Τριανταφυλλίδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου), Ιωάννης Κλίαν (Αναγέννηση Ασπροπύργου), Παντελεήμων Αθανασίου (Πυραμίς Κολωνού), Χρήστος Ναβροζίδης (Αναγέννηση Ασπροπύργου), Αλέξανδρος Σαμανίδης (ΓΑΣ Κιλκίς), Γεώργι Αβκοπασβίλι (Ευρωπός), Γκρέγκορι Τάνσεϊσον (ΑΠΟ Ρεθύμνου), Κωνσταντίνος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
74 κιλά
Όλεγκ Μοτσάλιν (Πολυνίκης Ταύρου), Ιωάννη Τσεραχίδης (Μ.Αλέξανδρος Ασπροπύργου), Γεώργιος Βασιλειάδης (Άτλας Καλλιθέας), Γεώργιος Κουλουχίδης (Άρης Θεσσαλονίκης), Γιώργος Σαββουλίδης (Πολυνίκης Ταύρου), Κωνσταντίνος Καρπουζάς (Οδυσσέας Λάρισας), Κωνσταντίνος Γκότσης (Αγ. Γεώργιος Σερρών), Μιχαήλ Ακριτίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
86 κιλά
Παύλος Φωτιάδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου), Γεώργιος Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος), Ιωάννης Αναθρεπτάκης (ΚΑΟ), Χρήστος Σαββουλίδης (Πολυνίκης Ταύρου), Τιμοφέι Ξενίδης (Πολυνίκης Μοσχάτου), Θεοδόσιος Παυλίδης (Ευρωπός), Παύλος Σωτηριάδης (Πόντος Ζυγού), Ηλίας Κύδρος (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
97 κιλά
Αθανάσιος Καπαθανασίδης (Πολυνίκης Ταύρου), Νίκος Παπαοικονόμου (Οδυσσέας Λάρισας), Νιαζί Νίκος Ιμπίς (Δημοκρίτειο Κομοτηνής), Βίκτωρ Αλιοσέτσκιν (Πολυνίκης Ταύρου), Μιχαήλ Τσικοβάνι (Αγ. Γεώργιος Σερρών), Φέλιξ Πολιανίδης (ΠΟΠ), Ραφαήλ Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος), Ασύγκριτος Μουραντίδης (ΓΑΣ Κιλκίς)
125 κιλά
Ιωάννης Παπαδόπουλος (ΓΣ Κορωπίου), Ιωάννης Καργιωτάκης (ΚΑΟ), Εμμανουήλ Αλιφεράκης (Τιτάνες Μενιδίου), Χρήστος Νυφαδόπουλος (Τιτάνες Μενιδίου), Ιωάννης Αρζουμανίδης (Αριστοτέλης Καλαμαριάς), Άρης Θεοδωρούδης (Ορφέας Σερρών), Ευστάθιος Νταλατσίδης (Ευρωπός), Πέτρος Κρίκης (ΕΑΛ Πήγασος)

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ
59 κιλά
Μανδρίκος Θεοδωρίδης (Παναθηναϊκός), Χαράλαμπος Αγκαφανίδης (ΑΑΠ Δράμας), Πέτρος Γεροντίδης (Ολύμπιοι), Κύριλλος Πουτακίδης (ΑΑΠ Δράμας), Απόστολος Μανουηλίδης (Ηρακλής Περιστερίου), Λάζαρος Καραθανάσης (Κρότων), Γιώργος Τσιρώνης (Εθνικός ΓΣ), Φίλιππος Δεμιρκάν (Ευπυρίδαι).
66 κιλά
Βλαδίμηρος Ματιάς (Παναθηναϊκός), Ξενοφών Μαμουλίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου), Χρήστος Θεοδωράκης (Παλαίστρα), Ηλίας Κωνσταντινίδης (Άθλος Κατερίνης), Βασίλειος Δερματάς (ΠΟΠ), Μιχάλης Βλάχος (Εθνικός ΓΣ), Μανόλης Αζωίδης (ΑΑΠ Δράμας), Ιωάννης Παροτσίδης (ΑΑΠ Δράμας).
71 κιλά
Ιωάννης Πυρσός (ΑΕ Σελλών), Χρήστος Αποστόλου (Ευπυρίδαι), Χρίστος Κουτσουρίδης (ΒΑΟ), Βασίλειος Μυξάκης (ΠΑΟΚ), Ιωάννης Σταμάτης (Ευπυρίδαι), Σάββας Αποστόλου (Ευπυρίδαι), Βασίλης Μπούκης (Ηρακλής Περιστερίου), Χαράλαμπος Κουτσουρίδης (ΒΑΟ).
75 κιλά
Γιώργος Πρεβολαράκης (Εθνικός ΓΣ), Δημήτρης Στάικος (ΑΑΠ Δράμας), Ευάγγελος Μπαμπατσιάς (ΣΒΑ Τρικάλων), Ευγένιος Πέντορετς (Παναθηναϊκός), Πέτρος Μανουηλίδης (Ηρακλής Περιστερίου), Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος (Εθνικός ΓΣ), Χριστόφορος Τοπουρίδης (Παντζιτζιφιακός), Άλμπερτ Αρτενιάν (ΠΑΟΚ).
80 κιλά
Νικόλαος Βάρκας (Εθνικός ΓΣ), Γιώργος Τζιώλας (Παναθηναϊκός), Σταύρος Καταβελάκος (Εθνικός ΓΣ), Νικόλαος Τσορλιάνος (Παναθηναϊκός), Ιωάννης Σπυριδάκης (Ηρακλής Περιστερίου), Γκέραλντ Ντούντα (Πλαστήρας), Κωστάκης Τσεπάνης (Εθνικός ΓΣ), Ευστράτιος Νικήτας (Άθλος Κατερίνης).
85 κιλά
Δημήτρης Τσεκερίδης (ΠΑΟΚ), Βασίλειος Κολάρος (Ευπυρίδαι), Παναγιώτης Μπάμπουρης (Τρίκκη Τρικάλων), Ιωάννης Μουτουσίδης (Παναθηναϊκός), Δημήτριος Παπαδόπουλος (Ηρακλής Περιστερίου), Ηλίας Μπούκης (Ηρακλής Περιστερίου), Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος (Εθνικός ΓΣ), Δημήτριος Κτάνης (Εθνικός ΓΣ).
98 κιλά
Βασίλειος Λαγός (Ευπυρίδαι), Αλέξανδρος Ποικιλίδης (Παναθηναϊκός), Σπύρος Κουντουρατζής (Εθνικός ΓΣ), Ευάγγελος Ζαμπράκας (Εθνικός ΓΣ), Λαοκράτης Κεσσίδης (Παναθηναϊκός), Χριστάκης Πολιανίδης (Παναθηναϊκός), Αθανάσιος Μπούσουλας (Μιλτιάδης Μαραθώνα), Κωνσταντίνος Βουρδάνος (Ηρακλής Περιστερίου).
130 κιλά
Αλέξανδρος Παπαδάτος (Ευπυρίδαι), Νικόλαος Λέων (Παναθηναϊκός), Αλέξανδρος Μουταφίδης (Άθλος Κατερίνης), Κωνσταντίνος Μπόμπορας (Παναθηναϊκός), Αλέξης Ζοράτλι (Εθνικός ΓΣ), Μιχάλης Ζουρνατζίδης (Εθνικός ΓΣ), Άγγελος Βήχας (ΔΑΣ Ζεφυρίου), Ηλίας Πίτης (Κρότων Κοζάνης)

Οι πρωταθλητές από το 2004
     ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ       ΕΛΕΥΘΕΡΑ              ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2014 Παναθηναϊκός        Άγιος Γεώργιος Σερρών Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων
2013 ΠΟ Πρωταθλητών      Άγιος Γεώργιος Σερρών Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων
2012 ΠΟ Πρωταθλητών      Πολυνείκης Μοσχάτου   Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων
2011 ΠΟ Πρωταθλητών      Πολυνείκης Μοσχάτου   Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων
2010 ΠΟ Πρωταθλητών      Ηρακλής Θεσσαλονίκης  Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων
2009 ΠΟ Πρωταθλητών      Ηρακλής Θεσσαλονίκης  Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων
2008 ΠΟ Πρωταθλητών      Ηρακλής Θεσσαλονίκης  Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων
2007 Ηρακλής Περιστερίου Ηρακλής Θεσσαλονίκης  Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων
2006 Ολυμπιακός          Ηρακλής Θεσσαλονίκης  Ηρακλής Ζεφυρίου
2005 ΠΟ Πρωταθλητών      Ηρακλής Θεσσαλονίκης  Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων
2004 Ηρακλής Περιστερίου Ηρακλής Θεσσαλονίκης  Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων

ΣΥΝΟΛΟ ΤΙΤΛΩΝ
ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ: Εθνικός ΓΣ 35, Πανελλήνιος 11, ΒΑΟ 10, ΠΟΠ Χαλκίδας 9, Ηρακλής Περιστερίου 3, Ολυμπιακός 2, Τρίκκη Τρικάλων 2, Άτλας Καλλιθέας 1, Παναθηναϊκός 1.
ΕΛΕΥΘΕΡΑ: Άτλας Καλλιθέας 26, Ηρακλής Θεσσαλονίκης 11, ΧΑΝΘ 10, Εθνικός ΓΣ 4, Πολυνείκης Μοσχάτου 2, Άγιος Γεώργιος Σερρών 2.
ΓΥΝΑΙΚΩΝ (από το 2004): Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων 10, Ηρακλής Ζεφυρίου 1


ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small