0 LIVE

Πάλη: Στο προσκήνιο η Β προκριματική φάση!

Πάλη

Στο Δημοτικό Γυμναστήριο Ηλιούπολης (Ηρώς Κωνσταντοπούλου & Εθν. Μακαρίου), θα φιλοξενηθεί αύριο και την Κυριακή, η β` προκριματική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος ανδρών και γυναικών.

Οι αγώνες της ελληνορωμαϊκής θα γίνουν αύριο με τη συμμετοχή 242 αθλητών από 50 σωματεία, ενώ την επομένη θα γίνουν οι αγώνες της ελευθέρας και των γυναικών με τη συμμετοχή 150 αθλητών και 30 αθλητριών από 45 σωματεία.

Από κάθε κατηγορία των ανδρών προκρίνονται οι τέσσερις πρώτοι, ενώ από τις γυναίκες οι δύο πρώτες από κάθε κατηγορία.

Το πρόγραμμα:
Σάββατο 28 Φεβρουαρίου (ελληνορωμαϊκή)
11:00 Ζύγιση
13:30 Έναρξη Αγώνων
Κυριακή 1 Μαρτίου (ελευθέρα & γυναικών
11:00 Ζύγιση
13:00 Έναρξη Αγώνων
Οι αθλητές και οι αθλήτριες που έχουν προκριθεί από την α` προκριματική φάση είναι οι εξής:
ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ
59 κιλά
1. Μανδρίκος Θεοδωρίδης (Παναθηναϊκός)
2. Χαράλαμπος Αγκαφανίδης (ΑΑΠ Δράμας)
3. Πέτρος Γεροντίδης (Ολύμπιοι)
3. Κύριλλος Πουτακίδης (ΑΑΠ Δράμας)
66 κιλά
1. Βλαδίμηρος Ματιάς (Παναθηναϊκός)
2. Ξενοφών Μαμουλίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
3. Χρήστος Θεοδωράκης (Παλαίστρα)
3. Ηλίας Κωνσταντινίδης (Άθλος Κατερίνης)
71 κιλά
1. Ιωάννης Πυρσός (ΑΕ Σελλών)
2. Χρήστος Αποστόλου (Ευπυρίδαι)
3. Χρίστος Κουτσουρίδης (ΒΑΟ)
3. Βασίλειος Μυξάκης (ΠΑΟΚ)
75 κιλά
1. Γιώργος Πρεβολαράκης (Εθνικός ΓΣ)
2. Δημήτρης Στάικος (ΑΑΠ Δράμας)
3. Ευάγγελος Μπαμπατσιάς (ΣΒΑ Τρικάλων)
3. Ευγένιος Πέντορετς (Παναθηναϊκός)
80 κιλά
1. Νικόλαβος Βάρκας (Εθνικός ΓΣ)
2. Γιώργος Τζιώλας (Παναθηναϊκός)
3. Σταύρος Καταβελάκος (Εθνικός ΓΣ)
3. Νικόλαος Τσορλιάνος (Παναθηναϊκός)
85 κιλά
1. Δημήτρης Τσεκερίδης (ΠΑΟΚ)
2. Βασίλειος Κολάρος (Ευπυρίδαι)
3. Παναγιώτης Μπάμπουρης (Τρίκκη Τρικάλων)
3. Ιωάννης Μουτουσίδης (Παναθηναϊκός)
98 κιλά
1. Βασίλειος Λαγός (Ευπυρίδαι)
2. Αλέξανδρος Ποικιλίδης (Παναθηναϊκός)
3. Σπύρος Κουντουρατζής (Εθνικός ΓΣ)
3. Ευάγγελος Ζαμπράκας (Εθνικός ΓΣ)
130 κιλά
1. Αλέξανδρος Παπαδάτος (Ευπυρίδαι)
2. Νικόλαος Λέων (Παναθηναϊκός)
3. Αλέξανδρος Μουταφίδης (Άθλος Κατερίνης)
3. Κωνσταντίνος Μπόμπορας (Παναθηναϊκός)

ΕΛΕΥΘΕΡΑ
57 κιλά
1. Θεοχάρης Καλανίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Δημήτριος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
3. Ηλίας Μπαλτζίδης (Βικτώρια)
4. Νικόλαος Κιουτσουκιλιάς (Μακεδόνες Ευόσμου)
61 κιλά
1. Νικόλαος Αρουζμανίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Θεοδόσιος Βαλκανιώτης (ΠΑΟ Βόλου)
3. Αλέξανδρος Ρασπαρομαριόβ (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
3. Αλέξανδρος Πιλαβίδης (Ηρακλής Θεσσαλονίκης)
65 κιλά
1. Κύριλλος Μπινενμπάουμ (Πολυνίκης Ταύρου)
2. Εμμανουήλ Σαββίδης (Νέμεσις)
3. Μάρκος Θεοδωρίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
3. Κυριάκος Σωτηριάδης (ΓΟ Ευόσμου)
70 κιλά
1. Αλέξανδρος Σαμανίδης (ΓΑΣ Κιλκίς)
2. Γεώργι Αβκοπασβίλι (Ευρωπός)
3. Γκρέγκορι Τάνσεϊσον (ΑΠΟ Ρεθύμνου)
3. Κωνσταντίνος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
74 κιλά
1. Γιώργος Σαββουλίδης (Πολυνίκης Ταύρου)
2. Κωνσταντίνος Καρπουζάς (Οδυσσέας Λάρισας)
3. Κωνσταντίνος Γκότσης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
3. Μιχαήλ Ακριτίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
86 κιλά
1. Τιμοφέι Ξενίδης (Πολυνίκης Μοσχάτου)
2. Θεοδόσιος Παυλίδης (Ευρωπός)
3. Παύλος Σωτηριάδης (Πόντος Ζυγού)
3. Ηλίας Κύδρος (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
97 κιλά
1. Μιχαήλ Τσικοβάνι (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Φέλιξ Πολιανίδης (ΠΟΠ)
3. Ραφαήλ Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος)
3. Ασύγκριτος Μουραντίδης (ΓΑΣ Κιλκίς)
125 κιλά
1. Ιωάννης Αρζουμανίδης (Αριστοτέλης Καλαμαριάς)
2. Άρης Θεοδωρούδης (Ορφέας Σερρών)
3. Ευστάθιος Νταλατσίδης (Ευρωπός)
3. Πέτρος Κρίκης (ΕΑΛ Πήγασος)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
48 κιλά
1. Μαρία Ζαχαριάδου (Άθλεση Ιλίου)
2. Αθηνά Μαρτίδου (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
53 κιλά
1. Ευαγγελία Κιουτσουκηλιά (ΓΟ Ευόσμου)
55 κιλά
1. Αντιγόνη Παναγή (ΓΟ Ευόσμου)
2. Αικατερίνη Παπαθεοδώρου (Παλαίστρα)
58 κιλά
1. Βιργινία Τσακνάκη (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
2. Κωνσταντίνα Παπαζήση (Διογένης Σερρών)
60 κιλά
1. Αικατερίνη Σαρηγιαννίδου (Αγ. Νέστωρας)
2. Αΐντα Αχμέντ (Ευπυρίδαι)
63 κιλά
1. Αγόρω Παπαβασιλείου (Ευπυρίδαι)
69 κιλά
1. Ειρήνη Γαβρανίδου (Νέστωρας Γουμένισας)
2. Αθηνά Γιαννουσά (Φιλαθλητικός)
75 κιλά
1. Αικατερίνη-Ειρήνη Πιτσιάβα (Όγχηστος)
2. Λυγερή Βούλγαρη (ΠΑΟ Βόλου)


ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small