0 LIVE

Η αδερφική… «κόντρα» καλά κρατεί!

1

Ανακοινώθηκαν από την Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης οι πίνακες αξιολόγησης του Μαΐου και τα βλέμματα έπεσαν πάνω στους Νέους Ανδρες. Εκεί όπου για τρίτο διαδοχικό μήνα είχαμε αλλαγή σκυτάλης στην κορυφή.

Τον Μάιο ο Γιώγος Κωνσταντινόπουλος φιγούραρε στην 1η θέση, ενώ τον Απρίλιο ο αδερφός του Κώστας «χαλάρωνε» στο ρετιρέ του πίνακα. Αυτό τον Μήνα, όμως, ο Γιώργος τον ξαναπέρασε, κάνοντας το ράνκινγκ λιστ να θυμίζει οικογενειακή κόντρα.

Στους άντρες, ο Ενιο Μέντες και ο Τάσος Ρηνιώτης του Ολυμπιακού είχαν άνοδο μίας θέσης και πήγαν στην 2η και 4η θέση αντίστοιχα.

Από εκεί και πέρα η Ιφιγένεια Ισαμπάλογλου είχε μεγάλη άνοδο, στην κατηγορία των Κορασίδων.

Αγωνιστικό… ενδιαφέρον πάντως από τους πίνακες αξιολόγησης έχει μόνο η κατηγορία Παμπαίδων που στις 7-8 Ιουνίου θα διεξαχθεί η τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος

 

Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες του Μαΐου (με τις θέσεις των αθλητών/τριών τον Απρίλιο) έχουν ως εξής:

ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Κώστας Παπαγεωργίου (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

2. (3.) Ζοσέ Ένιο Μέντες (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. (2.) Γιάννης Βλοτινός (Α.Σ. Αετοί Πόλης)

4. (5.) Τάσος Ρηνιώτης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. (4.) Κώστας Λαγογιάννης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Λάουρα Νικουλάε (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

2. («) Χριστίνα Φίλη (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

3. («) Μαρία Χριστοφοράκη (Ο.Ε.Α. Έδεσσας)

4. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

5. («) Ντετελίνα Πέτροβα (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:

1. (2.) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Αμφιθέας)

2. (1.) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Αμφιθέας)

3. («) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Η Πρόοδος)

4. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Α.Ο. Ταταύλα)

5. (7.) Στράτος Δαμιανής (Α.Ο. Ταταύλα)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: 

1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. («) Γεωργία Ζαβιτσάνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Ελένη Γεωργιάδου (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)

4. («) Αλίκη Κιούφη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

5. («) Φιλία Εμίρη (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

ΝΕΟΙ:

1. («) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Η Πρόοδος)

2. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Α.Ο. Ταταύλα)

3. (4.) Στράτος Δαμιανής (Α.Ο. Ταταύλα)

4. (3.) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Η Πρόοδος)

5. («) Ηλίας Μιχαηλίδης (Γ.Ν.Ο. Άρης Νικαίας)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:

1. («) Φιλία Εμίρη (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

2. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Α.Ο. Φοίνιξ Αγ. Σοφίας Πειραιά)

3. (4.) Θάλεια Κορδούτη (Φοίνικας Πειραιά)

4. (3.) Χριστιάνα Κανάρη (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

5. («) Νίκη Μπρισκόλα (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

ΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Α.Ο. Ταταύλα)

2. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Ο. Ταταύλα)

3. («) Γιώργος Σταματούρος (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

4. («) Δημήτρης Κορδούτης (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

5. («) Νίκος Βλαχάκης (Α.Ο. Καρέα)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Έλλη Φίσερ (Α.Ο. Άρης 2006)

2. (5.) Ιφιγένεια Ισαμπάλογλου (Α.Ο. Άρης 2006)

3. («) Αλεξάνδρα Τουντακώβα (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

4. (2.) Ελένη Σοφρά (Α.Ο.Σ. Τελαμών)

5. (4.) Βασιλική Τζίμου (Ακαδημίες Χ.Α.Ν. Καλαμαριάς)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Α.Π.Σ. Αναγεννησιακός Πατρών)

2. («) Γιάννης Δαμιανής (Α.Π.Ο. Αετός Κορυδαλλού)

3. («) Αλκιβιάδης Σταματούρος (Α.Π.Ο. Αετός Κορυδαλλού)

4. («) Παναγιώτης Αδριανός (Αναγεννησιακός Πατρών)

5. («) Νικόλαος Κορδαλής (Ε.Α. Βόχας)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Βασιλική Ηλιοπούλου (Π.Α.Λ. Φοίνικες Πάτρας)

2. («) Αθηνά Λιβιεράτου (Αναγεννησιακός Πατρών)

3. («) Δανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Α.Ο. Ελληνικού)

4. («) Δέσποινα Μυτακίδου (Α.Κ. Ζωγράφου)

5. («) Ναταλία Καφάτου (Φαέθων Α.Ο.)


ping_om2
pali_om2
ksifaskia_om2
arsi_logo_trans (1)
par_om2
hbf.header-logo-regular
badminton_om2
(rugby)
SPORTSLAND_LOGO_small